Jak stworzyć dobry profil na Tinderze?
Z tego artykułu dowiesz się:
Jakich ludzi spotkamy w aplikacji?
Ile zdjęć dodać na Tindera?
Jak stworzyć dobry opis na Tinderze?
Czy podawać wzrost na profilu?
Może niektórzy z was uznają mnie za pragmatyczną osobę, ale uważam, że romantyczność nie ma prawa bytu na Tinderze. Możesz wybierać kandydatów, słuchając głosu serca, ale prawdopodobieństwo, że się zawiedziesz, jest bardzo wysokie. Tinder to algorytm, aplikacja, program. Jest stworzony na danych, a nie na miłości i przeczuciu. Dlatego należy się z nim obchodzić jak z durnym komputerem, który nie wie, czego właściwie chcemy.

Co sądzicie o Tinderze?
Wpisałam po raz n-ty w przeglądarkę pytanie „Czy na Tinderze można kogoś znaleźć?” i zagłębiłam się w opiniach.
Pierwsza grupa osób zdecydowanie twierdzi: „Strata czasu i lepiej nawet aplikacji nie instalować.” ; „Należy drugiej połówki szukać w świecie rzeczywistym, a nie łudzić się na poznanie kogoś wartościowego w Internecie.” Te osoby przeważnie mają za sobą kilka miesięcy spędzonych w aplikacji i co najmniej kilka nieudanych randek. Połowa tej grupy przyznaje także, że mimo negatywnego podejścia, sukcesywnie co miesiąc wracają na Tindera, aby ponownie zawieść się na nim.
Druga grupa optymistycznie opowiada o cudownych przeżyciach: „Mam wielu nowych znajomych, z którymi pozostaję w stałym kontakcie.” ; „Byłam na wspaniałych festiwalach i zabawnych randkach.” Według ich doświadczeń na Tinderze, da się poznawać wartościowych ludzi. Można też przy pomocy tej aplikacji znaleźć partnera, a nawet i męża!
W głowie plączą mi się myśli:
- Dlaczego opinie są tak skrajne?
- Jak bardzo liczy się szczęście?
- Czy jest jakaś zmienna, która pomoże nam znaleźć partnera w aplikacji?

Dlaczego zainstalowałam Tindera?
Jakich ludzi spotkamy na Tinderze?
Początkowo myślałam, że aplikację zainstalowałam z takiego samego powodu, jak inni. – Chciałam kogoś do przytulania. Kogoś z kim mogłabym iść przez życie. Jednak jak się okazuje na Tinderze wcale nie dominują osoby pragnące związku. Tinder to między innymi:
- szukanie klasycznego związku romantycznego
- poszukiwanie przyjaciół i znajomych
- szukanie towarzyszy do klubów, barów
- Δ – szukanie trzeciej osoby do trójkąta
- ONS – “One Night Stand” – jednorazowy seks
- FWB – “Friends with Benefits” – przyjaciele i kochankowie, ale bez miłości romantycznej
Osobiście uważam, że byłoby dużo łatwiej, gdyby Tinder pozwolił kategoryzować nam ludzi także ze względu na powód bycia w aplikacji. Jednak obstawiam, że kategoria: jednorazowy seks, nie przeszłaby w aplikacji, z której korzysta także młodzież.

Jak stworzyć dobre konto na Tinderze?
„Stworzyć dobre konto” – Co to w ogóle znaczy?
Dla mnie znaczy: Twój profil będzie przyciągał tylko takie osoby, jakie chcesz poznać. Osoby, które chcą czegoś innego od razu będą cię odrzucały.
Ej chwila! Dlaczego ludzie mają cię odrzucać?!
Wiesz ile jest aktywnych kont na Tinderze? Ponad 50 mln użytkowników na całym świecie. W Polsce 730 tys. Na pewno masz czas i chęci, aby ich wszystkich poznać? Bądźmy szczere, na pewno nie chcesz pierwszej lepszej osoby. Masz jakieś wymagania. To bardzo dobrze! Trzymaj się ich!
Sęk w tym, że nie masz czasu, cierpliwości, życia, aby porozmawiać z każdym chociaż 10 minut. Taka krótka rozmowa tylko z osobami z Polski zajęłaby ci 13,5 roku! Dlatego tak ważna jest selekcja kandydatów – zarówno z Twojej strony, jak i od strony innych.
Tinder ma swój niepowtarzalny styl i stosunkowo mało miejsca na informacje. Wszystko skupia się na minimalizmie i prostocie, mimo to da się sprawić, aby Twój profil przyciągał tylko takie osoby, na których ci zależy.

Jakie zdjęcia dodać na Tindera?
Ile zdjęć dodać na Tindera?
Zdjęcie jest bardzo ważne. – Nic odkrywczego, prawda? W końcu jest to też pierwsza rzecz, którą widzimy po wejściu na profil.
Zdjęć na profil lepiej dodać kilka – Dlaczego?
Po pierwsze możemy pokazać się z różnej perspektywy – dzięku temu druga osoba ma pewność, że wyglądamy tak jak na zajęciu. Pamiętajmy też, aby dodać zdjęcie, które faktycznie przedstawia nasz rzeczywisty wygląd. Oszukiwanie siebie i innych nie ma sensu na dłuższy czas. Twój wygląd prędzej czy później wyjdzie na jaw, a Twój wybranek może czuć się wtedy oszukany.
- Czy chciałabyś na spotkaniu zobaczyć inną osobę niż na zdjęciu?
- Czy chciałabyś, aby ktoś Ci powiedział na randce: „Na zdjęciach wyglądałaś lepiej?„
Co pokazać na zdjęciach? – Siebie i swoje zainteresowania!
Na zdjęciach (przynajmniej na większości) powinnaś być ty sama! Aby łatwo można było zobaczyć Ciebie! To na Tobie powinna się skupiać cała uwaga. Fajnie jest też dodać kilka zdjęć które potwierdzą twój opis.
- Piszesz, że lubisz gotować? – Na pewno masz jakieś zdjęcie z bajeczną potrawą!
- Lubisz siatkówkę? – Dodaj jakieś zdjęcie z meczu!
- Lubisz ubierać się gotycko? – Pokaż swój outfit!
W końcu chcesz znaleźć kogoś, kto pokocha to, jaką jesteś! Prawda?

Jakie profile znajdziemy na Tinderze?
Co można odczytać ze zdjęcia?
Na Tinderze wiele razy zamiast zdjęć, spotkasz się z: śmiesznymi obrazkami, zdjęciami zwierzaków lub niewyraźnym zdjęciem, bez twarzy.
Nie wiem jak Ciebie, ale mnie zdjęcie zachodzącego słońca z napisem: „Liczy się wnętrze.„, zniechęca do zaakceptowania. Skąd mam wiedzieć kto jest po drugiej stronie? Osobiście potrzebuję co najmniej dwóch zdjęć, aby podjąć decyzję o polubieniu osoby.
Ze zdjęć można zdobyć wiele dodatkowych informacji:
- Czy ktoś pali?
- Jakie są wartości danej osoby?
- W jakim towarzystwie się obraca?
- Czy ktoś rzeczywiście lubi tańczyć, jak miał napisane w profilu?
Jeżeli każde zdjęcie na profilu jest z klubu lub pubu, to raczej jest ta osoba stałym ich bywalcem. Jeżeli na zdjęciach widzisz, cały czas szalik Legii, najpewniej jest to fan piłki nożnej lub tego klubu. Zastanów się już na tym etapie: Czy pasuje Ci bycie z taką osobą?
Weryfikacja konta – To ten znaczek koło wieku
Weryfikacja okazała się dużo prostsza, niż się początkowo obawiałam. Wystarczyły dwa zdjęcia dla Tindera w odpowiednio ustawionych pozach np: język na wierzchu, jedno zamknięte oko. I bam! Dostajemy znaczek.
Dzięki takiemu znaczkowi, mamy pewność, że osoba, która z nami pisze, wygląda tak w rzeczywistości, a jej zdjęcia nie są z internetu. Nie wiem jak was, ale mnie to uspokajało, podczas pisania z nieznajomą osobą.
Jak stworzyć dobry opis na Tinderze?
Chciałabym powiedzieć, że wkraczamy do części najdłuższej profilu, ale niestety z moich badań wynika trochę inaczej. Specjalnie dla tego posta przerzuciłam w lewo 100 chłopaków, a moje wyniki są następujące:
41% – nie miało żadnego opisu
38% – opis (kilka zdań), które nie dają praktycznie żadnych informacji
21% – długi opis, poprzez który można lepiej poznać drugą osobę
20% – obcokrajowcy, których nie da się filtrować
Dlaczego tak mało osób ma opis na tinderze?
Jeden powie, że wystarczy mu zdjęcie i kategorie, aby zadecydować czy chce komuś dać szansę. Dla mnie brak opisu, to sygnał, że komuś się nie chce. A jeżeli ktoś jest na tyle leniwy, aby nie uzupełnić opisu, choćby kilkoma zdaniami, to będzie zapewne równie zaangażowany w tworzenie związku.
Na początku mojej przygody z Tinderem, dawałam akceptację także osobom bez opisu. Jednak bardzo szybko po wiadomościach o sex, fwb lub bardzo prymitywnej rozmowie, postanowiłam dać sobie spokój. Te 10% osób, które być może nie mają opisu i są wartościowymi ludźmi, nie są warte takiego poświęcenia. Szkoda czasu.
Bardzo zadziwił mnie fakt, że większość moich znajomych, byłych tinderowców mówi, że dobrego kompana do rozmowy jest niesamowicie trudno znaleźć na aplikacji. Dlaczego mnie to dziwi? Bo kiedy zaczęłam przesuwać na prawo, jedynie ludzi z opisem, każda rozmowa była ciekawa. Mój rozmówca umiał wypowiedzieć się na wiele różnych tematów i miał różne zainteresowania.
Oczywiście sam fakt, że twój kompan jest bardzo interesujący, nie oznacza od razu końca poszukiwań. To tylko wierzchołek góry lodowej. Zdarzyło mi się prowadzić angażujące, kilkugodzinne konwersację, a następnie kończyć znajomość. Powodów było dużo: brak zaangażowania, kontynuacji z drugiej strony, różnica wartości, inne plany na przyszłość, informacja np. że ktoś pali.

Co moim zdaniem warto zamieścić w opisie?
Zanim zaczęłam pisać swój opis, zadałam sobie pytanie: Co chciałabym przeczytać w opisach innych? Następnie doświadczenie ciut zweryfikowało moje poglądy i wyszłam z taką instrukcją:
1. Czego szukasz?
Przygody na jedną noc, kolegi do trójkąta, koleżanki na jedną noc, wyjścia na piwo, związku na dwa dni, związku na dłużej?
Jak myślisz, dlaczego duża część osób chcących seksu, pisze to już w opisie? Aby nie tracić czasu! Ich nie interesuje dłuższa znajomość. Chcą napisać, spotkać się i koniec. Zrób to samo, co oni – napisz, czego szukasz. Nie musisz, ale w końcu i tak będziesz musiała to skonfrontować ze swoją parą, bo nie zmienisz tego czego dany człowiek chce. Jeżeli myślisz, że facet, który pisze: „Dziewczynę tylko na weekend, bo zaraz wyjeżdżam„, zmieni swoje zdanie, ponieważ cię spotka, to lepiej chwyć za harlequina, bo takie rzeczy raczej w bajkach. Zrób sobie przysługę i na start zniechęcaj osoby, które chcą czegoś innego, niż ty.
2. Co lubisz robić?
Podziel się swoim hobby!
- Lubisz czytać? Super zapisuj!
- Chcesz być zawodowym koszykarzem? Dodaj w opisie.
- W weekendy zawsze jedziesz za miasto? Dawaj!
Napisz coś co cię wyróżnia, coś co lubisz robić, coś co będziesz nadal robić, będąc w związku. W tym momencie sprawdzacie czy macie podobne zainteresowania, jesteście w stanie zaakceptować hobby drugiej strony.
Przykładowo – ja nie szukam klubowicza czy fana siłowni. Wolę spokojnego gamera. Oczywiście można się sporo przejechać na ocenianiu człowieka przez opis, ale ludzi jest tak dużo, że dałabym tu margines błędu.
3. Co robisz, czym się zajmujesz?
Informacja, gdzie aktualnie jesteś w życiu. Przeważnie znajduje się tu informacja o szkole, pracy lub podróżowaniu. Miło wiedzieć, czy jesteście na podobnym etapie życia. Można też znaleźć tutaj kolejny temat do rozmów.
4. Zdanie na rozpoczęcie rozmowy
Jakieś zdanie, które pozwoli drugiej osobie zacząć konwersacje. Ja miałam: „Sernik z rodzynkami czy bez?” Niby głupie, ale jeżeli druga strona wstydzi się napisać, to zawsze ma punkt zaczepienia.

DODATKOWE INFORMACJE
Dla mnie profil na tinderze to księga, z której mogę czytać o drugim człowieku. Informacja o szkole lub stanowisku w pracy są dla mnie zawsze dodatkowym atutem. Prawdopodobnie dana osoba, znajduje się w danym miejscu, gdyż jest to związane z jej zainteresowaniami.
Ktoś ma wpisane: „grafik komputerowy”? Super! Będzie o czym porozmawiać. (Jeżeli znam się na temacie lub chciałabym pogłębić swoją wiedzę.) To samo dotyczy szkoły. Może chodzicie na podobne kierunki? Moze nawet na tę samą uczelnię?
KATEGORIE
Powiedziałabym, że to coś pomiędzy opisem, a jego brakiem. Czasem może tam być dokładnie to samo co w opisie, a czasem może być jego uzupełnieniem np. palący, miłośnik kotów, hetero. Jeżeli zależy ci na partnerze, ktory nie pali, to możesz sprawdzić, co znajduje się w kategoriach.
MUZYKA
Zamieszczasz jedną piosenkę, którą na daną chwilę lubisz / uważasz, że stosunkowo dobrze oddaje twój gust muzyczny. Czy najważniejszy aspekt? Dla mnie nie, ale dla mojej koleżnaki, był to temat do rozpoczęcia rozmowy. Tinder przy pomocy muzyki dodaje kolejną cegiełkę do wyszukania twojej połówki, to oczywste, że miło mieć kogoś kto podziela twój gust muzyczny.
(Według danych z Tindera, użytkownicy, którzy połączyli swój profil ze Spotify, otrzymali średnio 84% więcej dopasowań!)

Jeszcze więcej informacji o twojej parze. Znajdziesz tu zarówno zdjęcia, komentarze czy relacje. Odkryć tu możemy także informację na temat podejścia do social mediów. Czy ktoś jest internetowym celebrytą? Czy ceni swoją prywatność? Jaki kontent pokazuje na IG?
WZROST
Kontrowersyjny temat, ale osobiście uważam, że wzrost jest istotny. Nie twierdzę, że mężczyzna ma mieć przynajmniej 180 cm, bo inaczej nie będzie facetem. Wręcz przeciwnie. Jestem mała i nie miam ochoty na zbyt wysokiego partnera. Nie mam także ochoty na informację, po dwóch dniach pisania, że nic z tego nie wyjdzie, gdyż jestem dla kogoś zbyt niska. Cóż poradzę? Mam tyle wzrostu, ile mam. Ktoś ma upodobania, jakie ma. Powiedzmy z góry czego chcemy, to nie zmarnujemy sobie czasu.
ENTP – A
Co znaczą te literki? To informacje o typie osobowości. Przeważnie to wynik tego oto testu: www.16personalities.com Możesz na tej stronie dowiedzieć się dokładniej: Jakie są typy osobowości? Jak działa test? Sprawdzić, co twój rozmówca chciał o sobie powiedzieć. Takie zapisy znajdziesz przeważnie u osób interesujących się psychologią i samorozwojem.

Jak stworzyć dobry profil na Tinderze? – PODSUMOWANIE
Dobry profil na aplikacji randkowej to nie tylko dobra autoprezentacja, ale także wstępna selekcja kandydatów.
Tinder posiada miliony aktywnych użytkowników. Niestety żaden człowiek na ziemi, nie dysponuje czasem, aby wszystkich tych ludzi poznać. Dobrze stworzony profil jest inwestycją w nasz przyszły związek. Dzięki odpowiednim informacjom w naszym opisie, możemy zaaoszczędzić: czas, pieniądze, stres, negatywne emocje.
Tinder to algorytm, którego zadaniem jest łączyć podobnych sobie ludzi. Jeżeli chcesz z niego skorzystać, musisz mu dostarczyć informacje o sobie. Kategorie, muzyka, słowa klucz w opisie, zdjęcia – to wszystko wspomoże algorytm w wyszukiwaniu dla Ciebie, jak najlepszego partnera do rozmów.
Nie bój się pisać wprost: Czego oczekujesz i jaka jesteś. Te kwestie prędzej czy później wyjdą na jaw i nic nie można z tym zrobić. Różnice w oczekiwaniach zniszczą nawet najlepiej zapowiadający się związek. Dlatego powiedzmy sobie od razu: „Czego szukamy i jakie są nasze wartości?”.