Menu Zamknij

Jaka jest idealna różnica wzrostu w związku?

jak-zdobyc-chlopaka-pewnosc-siebie-kurs-samoocena-piekno-randka-psychologia-milosc-dlaczego-nie-mam-chlopaka-boje-sie-psychologa-wzrost

Jaka jest idealna różnica wzrostu miedzy partnerami?
Z tego artykułu dowiesz się:

Dlaczego wzrost jest dla nas ważny?
Ile wzrostu powinien mieć Twój partner?
Czym jest współczynnik 1,09?


Dlaczego wzrost jest taki ważny?

Dlaczego wzrost partnera jest dla nas tak ważnym czynnikiem? Czy z niskim mężczyzną nie można stworzyć dobrego, pełnego miłości związku? Czy istnieje biologiczne uzasadnienie, dlaczego wolimy wysokich mężczyzn? – Istnieje.
Jednak, żeby to zrozumieć należy połączyć wiedzę psychologiczną i biologiczną.

Biologicznie dążymy do jak najlepszej puli genów oraz do partnera, który będzie w stanie zapewnić bezpieczeństwo nam i naszemu potomstwu. Wzrost jest cechą pozytywną, ale mniej istotną dla przetrwania, niż siła. Dlaczego więc w aktualnym świecie, kobiety wolą mężczyzn wyższych zamiast silniejszych?

jak-zdobyc-chlopaka-pewnosc-siebie-kurs-samoocena-piekno-randka-psychologia-milosc-dlaczego-nie-mam-chlopaka-boje-sie-psychologa-siła
Mężczyzna zdjęcie utworzone przez wayhomestudio – pl.freepik.com – Jak znaleźć chłopaka?

W dzisiejszych czasach nie ma już takiej potrzeby jak kiedyś, aby partner był silny. Dziś dużo większe pieniądze zarobi mężczyzna inteligentny, ponieważ społeczeństwo nie opiera się już na samej sile fizycznej.
Jednak nadal niski mężczyzna może być równie inteligentny, co wysoki. Prawda?

Tak, ale jest jeden czynnik, który sprawia, że mężczyźni wysocy mają łatwiej. Dokładniej ich wzrost.

Wyżsi ludzie są postrzegani przez społeczeństwo, jako bardziej dominujący, bardziej inteligentni, atrakcyjniejsi. Widzi się ich jako naturalnych liderów, więc częściej otrzymują wyższe stanowiska. Co za tym idzie zarabiają także więcej pieniędzy. Pieniądze we współczesnym świecie są wszystkim. Zapewniają: schronienie, jedzenie, edukację, czyli to czego pragnie kobieta dla dobra siebie i swoich dzieci. Pieniądze = przetrwanie, a to biologia lubi najbardziej.

ak-zdobyc-chlopaka-pewnosc-siebie-kurs-samoocena-piekno-randka-psychologia-milosc-dlaczego-nie-mam-chlopaka-boje-sie-psychologa-biologia
Ludzie zdjęcie utworzone przez senivpetro – pl.freepik.com – Jak znaleźć chłopaka?

Ile wzrostu powinien mieć Twój partner?

Profesor Pawłowski (profesor nauk biologicznych) prowadził badania, aby określić, z czego bierze się atrakcyjność i fizyczne pożądanie. Okazało się, że atrakcyjność to w dużej mierze wzrost! Jednym z najważniejszych wniosków było wyróżnienie współczynnika 1,09.

Czym jest współczynnik 1,09?

1 : 1,09 to proporcja, która określa idealną różnicę wzrostu między partnerami.
Zatem według nauki idealny mężczyzna jest o 1,09 razy wyższy od kobiety.
Małe ułatwienie:

Czy to znaczy, że chłopak musi być odpowiednio wyższy?

Niekoniecznie. Choć ten wskaźnik jest „idealną różnicą” to w rzeczywistości dobry związek, to nie tylko odpowiednia ilość centymetrów. Oto kilka faktów o związkach, w których kobiety są wyższe od partnerów:

  • Nie wszędzie wysoka kobieta i niski mężczyzna są dziwną parą.
    Przykładowo Włochów nie dziwił widok prezydenta Silvio Berlusconiego z wyższą od siebie żoną.
  • Różnica wzrostu nie jest rzadkością wśród gwiazd kina, muzyków, artystów czy naukowców
  • W dużych miastach para, w której kobieta jest wyższa od mężczyzny budzi mniejsze zainteresowanie niż w mniejszych miejscowościach.

Zanim kogoś skreślimy

Zanim powiemy: „Prawdziwy mężczyzna zaczyna się od 1,80m.”, zastanówmy się:

jak-zdobyc-chlopaka-pewnosc-siebie-kurs-samoocena-piekno-randka-psychologia-milosc-dlaczego-nie-mam-chlopaka-boje-sie-psychologa-pytania

Warto przyjrzeć się także temu, dlaczego większość kobiet zamyka się na niższych mężczyzn.
Czy są to na pewno istotne powody? Spróbujmy choć raz dać szansę temu, który nie jest od nas o 1,09 wyższy.
Może to akurat on okaże się naszym księciem? Może będziesz mieć historię jak Zosia:

„Umówiłam się na randkę z Tindera. Przyszłam i zobaczyłam, że mężczyznę niższego ode mnie. Chciałam uciec, ale nie wypadało. Uznałam, że chwilę pogadam i po godzinie pójdę do domu. Godzina zamieniła się w dwie, a potem w trzy.
Z każdym nowym tematem zaczęłam zauważać jego inteligencję, błyszczące oczy, muskularne ciało, ciemne gęste włosy. Zaczął mnie pociągać, a zwykła rozmowa zamieniła się we flirtˮ.

jak-zdobyć-chłopaka-pewność-siebie-kurs-samoocena-piękno-randka-psychologia-miłość-kobieta-dziewczyna-dlaczego-nie-mam-chłopaka-boję się psychologa-

Mogą Cię też zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *